Styropian (polistyren ekspandowany) jest materiałem powstającym w wyniku spieniania granulek polistyrenu. W trakcie produkcji w jego porach zamyka się powietrze,  dzięki czemu styropian ma dobrą izolacyjność termiczną. Powietrze stanowi 98% objętości styropianu, dzięki czemu osiąga on współczynnik przewodzenia ciepła od 0,033 do 0,045 W/(mK), przy czym im mniejsza jest jego wartość, tym lepiej. Styropian jest materiałem budowlanym, którego izolacyjność termiczna poprawia się wraz ze wzrostem gęstości. Wyjątkiem jest tu styropian produkowany ze specjalnej masy z dodatkiem grafitu, który mimo swej małej gęstości ma bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła, rzędu 0,032-0,033 (W/mK). Może być stosowany na ocieplenie fundamentów, podłóg, dachów, jako hydroizolacja fundamentów czy izolacja akustyczna pod wylewki betonowe. Styropian jest jednym z tańszych materiałów termoizolacyjnych i wielokrotnie czynnik ten jest decydujący przy jego wyborze. Ze względu na różne parametry techniczne oraz strukturę wyróżniamy następujące grupy produktów styropianowych:

Styropian fasada – przeznaczony do izolacji termicznej ścian metodą lekko-mokrą.  Doskonałe parametry termoizolacyjne płyt styropianowych zapewniają ochronę przed stratami ciepła przez ściany zewnętrzne,  nie pozwala ciepłu przedostać się na zewnątrz, gwarantując tym samym oszczędność na ogrzewaniu. W zależności od oczekiwanego standardu energetycznego budynku możesz zdecydować jaki styropian wybrać wg kryterium

współczynnika przewodzenia ciepła λ = 0,042 – 0,038

więcej …

 

Styropian grafitowy – przeznaczony do izolacji termicznej ścian i podłóg. Dzięki zastosowaniu w jego produkcji grafitu styropian ten zyskał grafitową barwę oraz bardzo dobry współczynnik izolacyjności termicznej λ = 0,033 – 0,030. To sprawia, że do uzyskania tej samej izolacyjności ściany potrzebna jest mniejsza grubość styropianu. W efekcie zmniejsza się koszty ocieplenia elewacji oraz poprawia estetykę budynku (większe prześwity w oknach).

więcej …

 

Styropian dach podłoga - przeznaczony do wykonania izolacji termicznej i akustycznej dachów, stropów i podłóg, gdzie występuje znaczne obciążenie mechaniczne. Dzięki doskonałym parametrom stanowią skuteczną barierę cieplną w budynkach o każdym standardzie energetycznym. Współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0,038 - 0,036 W/mk.

więcej …

 

Styropian parkingowy - przeznaczony do wykonania izolacji termicznej, gdzie występuje duże obciążenie mechaniczne np. garaże, hale magazynowe. Ze względu na bardzo niską przewodność cieplną są rekomendowane do budynków energooszczędnych i pasywnych. Współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0,035-0,034 W/mk.

więcej …

 

Styropian akustyczny -  przeznaczony do wykonywania warstwy izolacyjnej układanej pod podkładem podłogowym w podłogach pływających, w celu tłumienia dźwięków uderzeniowych. Płyty można stosować w pomieszczeniach, dla których obciążenie użytkowe podłóg na warstwie wyrównawczej nie przekracza 4,0 kN/m2 (400 kG/m2). Mają zastosowanie w obiektach budownictwa mieszkaniowego (wielorodzinnego i jedno rodzinnego), ogólnego i użyteczności publicznej, zarówno nowobudowanych jak i modernizowanych.

więcej …

 

Styropian hydroizolacyjny – charakteryzuje się niską chłonnością wody oraz dużą wytrzymałością mechaniczną, dlatego może być stosowany w miejscach narażonych na działanie wody  m.in.: ściany fundamentowe, dachy zielone (odwrócone)

więcej …

Dlaczego my?

  •  oferujemy towar wysokiej jakości
  •  udzielamy przystępnych rabatów
  •  fachowo doradzamy
  •  szeroki wybór asortymentu
  •  wykwalifikowany personel
  •  miła obsługa

INFOLINIA

+48 22 632 30 70

+48 22 862 93 11
biuro@hurtbartek.pl

 

Pon-Pt 7:30 - 17:00
Sob 8:00 - 12:00

Wykonanie: mizzo.pl

mizzo.pl